Gosterilen Sayfa : 13/26
Toplam Kayıt : 252
Listelenen Statü :Başlangıçta insanın üç cinsiyeti vardı. bugünkü gibi iki, erkek ve kadın değil, bunların birleşmesinden oluşmuş bir üçüncü cins vardı. bunun adı da hâlâ var, ama bir yergi sözü olarak kullanılıyor, artık. Hermaphrodite adında ve biçimindeydi bu üçüncü cins insan, erkek ile kadından oluşan.

Bunların her birinin dört eli, dört ayağı vardı, yuvarlak bir boyun üzerinde, ortak bir kafada, iki yüzü, dört kulağı vardı, bütün öteki ögeleri de ikişer tane. edep yerleri de bir çiftti.

Bunlar hızlı gitmek istediklerinde, sekiz üyeleri üzerinde yuvarlanarak giderlerdi. Güçleri kuvvetleri çok yüksekti, yüksek de düşünceleri vardı, böylelikle, göklere bir yol açmayı, tanrılara saldırmayı kurarlardı.

Zeus ile öteki tanrılar görüşüp tartıştılar, bunlara ne yapacaklarını. Bunların, öyle yıldırım gönderip, bütün cinslerini yoketmek, yapılacak iş değildi, çünkü o zaman bu insanlardan gelen saygıdan ve kurbanlardan da olacaklardı, ama bunların böyle sınırlarını aşıp taşkınlıklarını sürdürmelerine de izin veremezlerdi.

Sonunda düşüne düşüne Zeus bir çare buldu ve dedi:

Sanıyorum bir yol buldum, insanların gene de varolabilecekleri, ama aşırılıklarından vazgeçebilecekleri, çünkü daha zayıf olacaklar. Şimdi, bunların her birini iki yarıya böleceğim, o zaman daha zayıf olacaklar ama gene de bize yararlı olacaklar, çünkü çoğalmış olacaklar. Artık iki ayaklarının üstünde yürüyecekler. Ama, daha hâlâ sınırlarını aşıp taşkınlık yaptıklarını görürsem, onları bir kez daha ikiye bölerim, o zaman da tek ayakları üstünde zıplayarak yürümek zorunda kalırlar.

Bunu söyledikten sonra insanları ikiye böldü, bir meyve böler gibi. Her birini bölünce de, Apollona buyurdu ki, yüzü ve bölünmüş boynu tersine çevirsin, ki insan kendi bölünmüşlüğünü görebilsin de, daha erdemli olsun.

İşte, doğal biçimleri ikiye bölünmüş olduğundan, her bir yarı öteki yarısını özler ve biraraya gelebilirlerse, biribirlerine sarılırlar ve yeniden birleşmeye çalışırlar.

Böylelikle insanlar arasına sevgi Eros gelmiştir, bu da, ikiden bir yapma çabası, ve insanın başlangıçtaki yapısını yeniden kurma isteğidir. Her birimiz bir insanın bir parçasıyız, çünkü, birken ikiye bölünmüş ve iki olmuşuz. Bu yüzden, her bir yarı, öteki yarısını arar.

Kadıköy - 5353300203

Merhaba, Ekim 2004 ayında işe başladığım ILAB Holding bünyesindeki, Treda Bilişim Teknolojileri A.Ş. den 12 Aralık 2005 Tarihi ile ayrıldım ve aynı tarihlerde ATA Holding bünyesindeki, TradeSoft Business Services A.Ş. de Bilgi Teknolojileri Departmanında Sistem Uzmanı olarak göreve başladım. Yeni iş yerim BALMUMCU ATAKULE KAT:9. Telefon Numaram : 02123106529

İstanbul - 5353300203

SQL tek tırnaklarda hata verir. DBye kaydetmeden önce tek tırnak hata kontrolü yapman gerekiyor ;) Ebruya senin siteyi bi test ettirmemiz lazım :)

-

denizcim eline sağlık lise resimlerimize baktım yalnız fazla yer vermemişsin:))

ist - 31123123

slm kızlar chat yapalımmı

ıtalya -

nasıl üye olunuyo yaa?

türkiye/istanbul -

nasılsın DENİZ beni tanıdın mı AYBARS dan muhasebe hocası masa tenisi rakibin MURAT HOCA nasılsın

türkiye/ist. - 05554767367

ben bu foruma boyle bişi yazmadım, benim adıma buraya bişiler yazmak hçi hoş diil...

istanbul -

evet iş arıyorum.. bi bulimmmm!istedigin yemek olsun denizcim..:)

-

Bu arada, Şirket taşındı, maslağa geliyorum her gün servis var, İTÜ Teknokent deyiz, çok çalıştırıyorlar yoruldum ya. yolda yoruyor zaten. bunun dışında başka bir şey yok, bahar da iş arıyor. umarım yakında bulurda, bi yemeğe götürür. karnım aç.

Istanbul - 05353300203

<<   1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26   >>
[ 13 ]